תכנית הדגל הכחול לאתרי המרינות

זוהי השנה החמישית שדגלים כחולים מונפים בחופי ישראל ול (מרינה תל אביב) זוהי השנה ה (החמישית).

הדגל הכחול הינה תכנית סביבתית – חברתית וולונטרית ובינלאומית, הייחודית לסביבה החופית. התכנית הוכרזה על ידי ארגון התיירות העולמי (WTO) כתכנית הגדולה בעולם במיתוג הירוק (Eco-Label). יותר מ4200 אתרים ב49 מדינות בעולם מניפים כיום את הדגל. בישראל יניפו בעונת רחצה 2017, 50 אתרים את הדגל. התכנית מנוהלת ע”י עמותת אקואושן (http://www.ecoocean.org/)

הדגל הכחול ניתן לחופים ומרינות אשר עומדים בקריטריונים בינלאומיים בנושאי חינוך ומידע, איכות מים, בטיחות ושירותים וניהול סביבתי. הדגל הכחול הפך סימן למצוינות המוכר על ידי תיירים ואנשי מקצוע.

מטרתו של הדגל הכחול הינה לעורר מודעות סביבתית בקרב המשתמשים במרינות, הקהילות החיות סביבן ומנהלם, ולעודד ניהול סביבתי נכון. הקריטריונים נקבעו לעבודה משותפת עם נציגי כל בעלי העניין המשותפים במשרדי הממשלה השונים, ברשויות המקומיות ובקהילות.

כל שנה נבחנים החופים והמרינות על עבודתם בשנה שעברה בתכנית ועל התכניות העתידיות. ביקורות לאומיות ובינלאומיות נעשות בזמן עונת הרחצה לאתרים על מנת לוודא כי הם עומדים בהתחייבויותיהם.

בתחום החינוך סביבתי והמידע על המרינה להציע פעילויות חינוכיות סביבתיות   לקהילה שבקרבתה ולפרסם מידע על המערכות האקולוגיות בסביבתה, לפרסם קוד התנהגות במרינה ולהציע לשייטים להצטרף לתכנית באמצאות הדגל הכחול האישי.

בתחום הניהול הסביבתי המרינה צריכה להתנהל בצורה מקיימת אם בעזרת תקן סביבתי או בעזרת קווי ניהול סביבתיים המונחים ע”י הדגל הכחול, לנהל את הפסולת שלה כראוי ולעודד מיחזור, לספק שירותי שאיבת מי שיפוליים ומים אפורים, לנהל את איזור המספנה כראוי ולעודד תחבורה ציבורית

בתחום הבטיחות והשירותים תדאג המרינה לציוד ראוי לכיבוי שריפות ועזרה ראשונה, תדאג למים וחשמל ותהיה נגישה לבעלי מוגבלויות

לעוד פרטים אתר התכנית: http://www.blueflag.global/

טפסים וחוזים
בודק...